Comment

TV3 Buduaar 26.04.22


"Kõik, mida ettevõtjana teed, peab looma väärtust."
Personalileidja.ee juht ja Starfish Academy Siseringi liige Laura Kassin usub, et koostöö teiste ettevõtjatega on väga oluline. „Tähtis on näha iga inimest väärtuslikuna, sest kunagi ei tea, millal kellegi teadmisi, oskusi või kontakte vaja võib minna. Tihti alahinnatakse ka seda, kuidas saaks ise teisi aidata. Meil kõigil on unikaalsed anded ja kui neid rakendada, kõik võidavad,“ arvab ta, et just koostöö on edu saladus. Ta lisab, et kõik, mida sa teed, eriti ettevõtjana, peab looma väärtust, sest sõna levib kaugele ja kiiresti.

Teekond värbamiseni

Kassin räägib, et on värbamisega kokku puutunud tööalaselt pikalt, ent mitte täiskohaga. Vaikselt hakkas tekkima mõte ajada enda asja ning teha enda ettevõte. 

Värbamise juures meeldib talle, et saab inimesi omavahel kokku viia ja teha seeläbi nende elu paremaks. „Saan aidata ettevõtetel kasvada ja leida uusi talente. Samas aitan ka tööotsijatel leida omale tiim, kus nad saavad panustada ja areneda,“ kirjeldab ta, mis talle tema töö juures meeldib.

Ettevõtlusega on hea alustada väikeste sammudega

Kassin tõdeb, et alguses ei olnud ta ettevõtjana endas nii kindel. Hea oli alustada vaikselt töö kõrvalt, et saada juurde teadmisi, kogemusi ja kontakte. Ta tunnistab, et muidugi on olnud ka raske, aga see on 100% seda väärt. „Kui inimesel on olemas teadmine, et ta tahab midagi enamat, on absoluutselt kõik võimalik,“ on ta kindel.

Ettevõtjana on rohkem vabadust, aga sellega kaasneb ka vastutus. Ettevõtjana ei ütle keegi, mis kellast ja kus peab töötama, aga peab suutma ise oma aega planeerida, et kõik vajalik saaks tehtud.

Värbamise ABC

•       Mõtle läbi, mida ja keda oma tiimi vajad.
•       Pane kirja ülesanded, mida inimene hakkab täitma (tulemused, mida hakkab looma).
•       Otsusta, millised oskused peavad inimesel juba olemas olema ja mida saab õpetada.
•       Igasugune värbamine saab alguse meeskonna seest – hoia ja kuula oma töötajaid ning rakenda nende tugevusi maksimaalselt. Kui neist jääb vajaka, vaata väljapoole.
•       Mida vastutusrikkam on roll, seda rohkem võiks värbamisel olla erinevaid etappe.
•       Mida raskem kadalipp on, seda sobivama kandidaadi leiad!

Kandideerijale soovitab ta aga, et rohkem infot on alati parem. Kui töökuulutuses palutakse saata CV, võiks see olla võimalikult detailne – lisada võib isegi raamatud, mida oled lugenud. Alati anna endast rohkem kui palutud. Kassin toob näite, et kui kuulutuses palutakse saata ainult CV, võib näiteks ehitaja lisada juurde mõned pildid oma tehtud töödest, et teiste seast silma paista.

LOE PIKEMALT EDASI BUDUAARI ARTIKLIST!

Add a comment

Email again: