Kommenteeri

10 sammu uue töökoha leidmiseks

Uue töökoha leidmine võib olla põnev ja elumuutev etapp sinu karjääris. See protsess nõuab aga pühendumist, strateegiat ja nutikust. Tänapäeva konkurentsitihe tööturg eeldab, et oleme varustatud mitmekülgsete oskustega ning suudame end esitleda tõhusalt. Siin on kokku kogutud 10 sammu, mis toovad selgust ja suunavad sind teekonnal uue karjääri suunas. Alustame sügavuti minevast eneseanalüüsist kuni jätkusuutliku karjääri tagamiseni.

1. Hinga sügavalt - ära heida meelt!
Püüa hoida oma mõtteid lahendustele orienteerituna. Ära lasku negatiivsete mõtete spiraali. Kui oled majanduslikult väga kitsas kohas, püüa vähendada oma kulutusi ning ehk saad läbi teha ka mõne rahatarkuse kursuse, et hakata end tulevikuks paremini kindlustama.

2. Tee üks sügav sissevaade.
Mõtle endamisi välja, mida sa oma elult ja karjäärilt üldse ootad. Kas tahad äkki kasutada võimalust ja minna kooli; vahetada eriala; alustada ettevõtlusega; muuta töökoormust?

3. Pane enda jaoks kirja enda ideaalse töökoha kirjeldus.
Kus sa töötad, millised on su kolleegid, kui suur on su palk, mida sa enamus ajast teed, mis koolitusi saad läbida, kui stabiilne või vaheldusrikas töö on jne jne jne. Need kriteeriumid aitavad sul tööpakkumiste virr-varris orienteeruda.
Järjesta enda kriteeriumid prioriteetide alusel! Tea täpselt, mis tingimused on sinu jaoks vaieldamatult olulised ja millistes võid teha järeleandmisi.

4. Korda sama protsessi ka tööandjaga
Pane kirja, millises ettevõttes tahaksid töötada. On see suur või väike, Eesti firma või rahvusvaheline organisatsioon; millised peaksid olema selle väärtused; teenused-tooted; maine, kasvupotentsiaal jne.

5. Tee korda enda CV.
Veendu, et see oleks korrektselt vormistatud, piisavalt informatiivne, aga mitte liiga pikk. Lisa uus professionaalse välimusega foto; uuenda kontaktandmed; lisa soovitajate kontakte, läbitud lisakoolituste infot jms. Mõtle CV-d vormistades sellele, et see kõnetaks sinu ideaalset tööandjat.

6. Tee lahti kõik suuremad tööportaalid ning ava nendes konto.
Veendu, et sinu kontaktandmed oleksid õiged; lae üles oma uus CV. Kui vähegi võimalik, mine ka Töötukassasse ning kasuta nende pakutavaid võimalusi nt enese täiendamiseks koolitustel ja karjäärinõustamise saamiseks.
Kui tunned end mugavalt, anna ka sotsiaalmeedias märku, et oled tööotsingul. Väga paljud tööpakkumised liiguvad tutvuste kaudu!

7. Võta täiesti eraldi aeg tööpakkumiste läbi kammimiseks.
Esmalt säti filtrid kitsamalt, lähtudes enda ideaalse töökoha kriteeriumitest. Kui valikut on vähe, muuda otsingukriteeriume järk-järgult laiemaks. Pea meeles, et vahel võib olla töökuulutus postitatud nt vale valdkonna alla, seega tasub läbi kammida kõik kategooriad, mis vähegi pädevad.

8. Ava iga huvipakkuv töökuulutus eraldi veebibrauseri vahelehel.
Hinda need korraks veelkord üle ning nende ettevõtete kohta, mis sõelale jäävad, tee kiire taustauuring. Vaata nende kodulehte, vii läbi kerge Google'i otsing ja uuri, kas mõni sinu tuttav on nende ettevõtetega kokku puutunud. Võid saada huvitavaid teadmisi, nii positiivse kui ka negatiivse poole pealt.

9. Kandideeri alati täpselt nii, nagu kuulutuses on toodud!!
Ära tee värbaja elu keeruliseks, nõudes erikohtlemist. Võimalusel anna endast natuke rohkem. Näiteks kui palutud on saata ainult enda CV, pane kohe juurde ka motivatsioonikiri või tehtud tööde portfoolio.

10. Kui tunned ärevust või ebakindlust, konsulteeri spetsialistiga.
Isegi tunniajaline konsultatsioon võib aidata enda CV tippvormi viia, tööintervjuudeks paremini ette valmistuda ja enesekindlust tõsta. Uuri võimalusel otse värbajatelt, mida nad kandidaatide juures hindavad ning kuidas saaksid tänases turuolukorras paremini silma paista. Selleteemalisi nippe jagame näiteks ka Personalileidja sotsiaalmeedia kanalites ja meililistis. :)

Uue töökoha leidmine nõuab pingutust, kuid korraliku strateegiaga on see täiesti saavutatav. Kombineeri eneseanalüüs, digitaalsed tööotsingu vahendid, võrgustiku loomine ja pidev eneseareng, ning sul on kõik vajalikud elemendid, et astuda järgmine samm oma unistuste karjääri suunas. Ära kiirusta, pea meeles oma eesmärke ning naudi protsessi, mis toob sulle uusi väljakutseid ja võimalusi.

Edu sinu tööotsingutes!

Lisa kommentaar

Email again: